Top
0.0  امتیاز  /  0  رای

ماهی یاب 8299/Onwa KP-xx99

جهت دریافت کاتالوگ اینجا کلیک نمایید.

بزودیماهی یاب یا فیش فایندر (Fish Finder) دستگاهی است که توسط ماهی گیران برای یافتن موقعیت مکانی در داخل آب استفاده می شود. ماهی یاب ها بر اساس فناوری SONAR (محدوده یابی و مسیریابی صوت) کار می کند. دستگاه ماهی یاب در فرآیند کاری ماهی گیران نقش بسیار مهمی را امروزه ایفا می کند، حتی برای افرادی که به ماهی گیری به چشم یک تفریح نگاه می کنند.


ماهی یاب چگونه کار می کند؟
یک فرستنده در کشتی واقع شده است که سیگنالهایی را بصورت موج به سمت آب دریا ارسال می کند. سیستم SONAR جنبه های مختلف بازگشت موج را از موج فرستاده شده می گیرد و به فرستنده می فرستد. موج های بازگشتی ثبت می شوند و سیگنالی به صفحه نمایش فرستاده می شود. برای اطمینان از این که سیگنال دریافت شده سیگنال اشتباهی نیست، موج هایی که بعد از بازتاب از ماهی ها دریافت می شوند نسبت به موج هایی که از برخورد به سنگ ها بازتاب شده اند متفاوت خواهند بود و به همین ترتیب با هم مقایسه می شوند.


نمایشگر دستگاه ماهی یاب وجود یک ماهی را با کمک نمادهایی که به شکل یک ماهی هستند مشخص می کند. نمایشگر گاهی وقت ها که کشتی به سمت بخشی از آب ها که ماهی ها تجمع کرده اند می رود به شکل دیگری در می آید و کمانه هایی بر روی نمایشگر پدید می آیند. اما نکته مهمی که در دستگاه ماهی یاب بسیار کاربردی است این می باشد که نمایشگر شما را مطمئن خواهد کرد که مورد نمایش داده شده قطعا ماهی است و نه اشیای دیگر درون آب.

 

بزودی


  مشخصات فیزیکی:

  • اندازه 195.5mm(H)X290mm(W)X99.5mm(D)
  • وزن 1.7kg
  • صفحه نمایش 8inch Color TFT dayview LCD, 800×600 pixels
  • ضدآب بودن IP66

  منبع تغذیه:

  • توان مصرفی to 30VDC, current drain 1.0A at 12V 10.51 2 3 4 5